“Kam humbur €20”

1Mbi nje shtylle ne rruge, lexova nje njoftim:
“Kam humbur €20, prandaj kush i gjen, lutet te m’i ktheje se
nuk kam buke per te ngrene.
Rruga S.T., Pallati 34, Apartamenti 12.
– Vendosa te shtirem sikur i kam gjetur une dhe vajta ne
adresen e shenuar. Deren e hapi nje zonje e moshuar dhe e
semure. I thashe se kisha gjetur shumen qe i kishte humbur dhe
i zgjata doren me €20. Asaj i rrodhen lotet dhe tha:
– “Ti je personi i dymbëdhjetë qe e ben kete.”
Pasi ja lashe shumen ne dore, u nisa per tek ashensori. Ajo me
thirri dhe me tha: – “Te lutem grise ate njoftim ne shtylle.
Une nuk e di as kush e ka shkruar. Solidariteti juaj me ka
mbushur plot shprese dhe me ka bere ta shoh jeten me
optimizem.”
Jepni shpres njerezve
(huazuar)dav

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Shperndaje
Shperndaje